جمعه 26 مهر 1398
تاریخ انتشار : 18 مهر 1398 - 08:11:16
ثبت رکورد چهارمین سال گرم تاریخ در سال 2018

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان-  میانگین دمای هوا در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی۱.۱ درجه سانتیگراد بالاتر از عصر پیش از انقلاب صنعتی بود. در سال ۲۰۱۸ رکورد چهارمین سال گرم در جهان ثبت شد.

 

 ثبت رکورد چهارمین سال گرم تاریخ در سال 2018

به گزارش یورونیوز، طبق آخرین داده‌‌های ماهواره‌های طرح موسوم به «کوپرنیکوس» اتحادیه اروپا، دمای هوای اروپا در تمام ماههای سال گذشته میلادی، به جز فوریه و مارس، بالاتر از حد میانگین بود.

 

طرح «کوپرنیکوس» برنامه رصد زمین است که داده‌های و اطلاعاتی برای درک تغیرات آب و هوایی و پیش بینی وضعیت هوا به طور رایگان به دست می‌دهد.

 

شمال شرق آمریکای شمالی و برخی از مناطق روسیه و آسیای مرکزی شاهد دمای هوای پایین‌تر از میزان میانگین سالانه بودند.

 

 

خسارات ناشی از طوفان، سیل، خشکسالی و آتش‌سوزی در پنج قاره

حوادث آب و هوایی مانند طوفان و سیل خرابی‌های زیادی در سراسر جهان به بار آورد. در پاییز گذشته طوفان موسمی سهمگین ژاپن و فیلیپین را درهم نوردید.

 

 

نیو ساوت ولز در استرالیا دچار خشکسالی شد و طی ماه‌ها رکورد کمی بارش باران در این ایالت شکسته شد.

 

در حالیکه در ماه اوت سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ نفر در ایالت کرالا در جنوب غرب هند در اثر بارندگی شدید و غیرمعمول و جاری شدن سیل جان خود را از دست دادند.

 

وزش بادهای شدید و طوفانی پاییزی درایالات متحده منجر به خسارات زیادی شد و آتش سوزی در کالیفرنیا خرابی‌های گسترده به همراه داشت.

گرمای هوا و خشکسالی در قاره سبز ضرر چندین میلیارد یورویی برای صنعت کشاورزی اروپا به بار آورد.

 

از سوی دیگر میزان دی اکسید کربن در جو زمین همچنان رو به افزایش است. مجمع بین‌المللی تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد از همه کشورها خواسته تا اقدامات فوری را برای مقابله با گرمایش جهانی انجام دهند..

 


منبع : یورونیوز/کد خبر : 661912180798
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)