شنبه 16 فروردین 1399
تاریخ انتشار : 05 فروردین 1399 - 13:41:10
چه مدت نیاز است تا ویروس کرونا در بدن انسان قدرت انتقال پیدا کند؟

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- سرعت یک بیماری همه گیر به دو چیز بستگی دارد - در هر مورد چند نفر مبتلا می شوند و چه مدت طول می کشد تا عفونت بین افراد گسترش یابد. دانشمندان در جدیدترین پژوهش های خود مدت زمان انتقال از ناقل به فرد جدید را اعلام نمودند.

 

چه مدت نیاز است تا ویروس کرونا در بدن انسان قدرت انتقال پیدا کند؟

ساینس دیلی می نویسد که  اولین مقدار به میزان  تولید مثل بستگی دارد. دوم مدت زمان وقفه سریال ویروس است. محققان دریافتند که متوسط فاصله وقفه  برای کروناویروس جدید در چین تقریباً چهار روز است. این اولین مطالعات برای برآورد میزان سرعت انتقال بدون علامت است.

محققان بیماری های عفونی که ویروس کرونا جدید  را مطالعه می کنند توانستند سرعت انتشار  ویروس راتشخیص دهند؛ عاملی که ممکن است به مسئولان بهداشت عمومی در تلاش های خود برای مهار کمک کند. آن ها دریافتند که زمان بین مواردی که در یک زنجیره انتقال وجود دارد کمتر از یک هفته است و بیش از 10 درصد از بیماران توسط شخصی که ویروس دارد -اما هنوز علائمی ندارند ، آلوده می شوند.

در مقاله منتشر شده مجله Emerging Infectious Diseases ، تیمی از دانشمندان ایالات متحده، فرانسه، چین و هنگ کنگ توانستند آنچه را که سریال وقفه ویروس نامیده می شود محاسبه کنند. برای اندازه گیری مدت زمان انتقال، دانشمندان به زمان لازم برای نشان دادن علائم در دو فرد مبتلا به ویروس نگاه می کنند: فردی که فرد دیگری را آلوده می کند  و نفر دوم، شخص آلوده شده است.

محققان دریافتند که متوسط فاصله وقفه برای کروناویروس جدید در چین تقریباً چهار روز است. این همچنین  اولین مطالعات برای برآورد میزان سرعت انتقال بدون علامت است.

محققان گفتند که این زمان  کوتاه COVID-19 به معنی شیوع بیماری در حال رشد است و جلوگیری از آن دشوار است.

"کنترل ابولا با فاصله وقفه چند هفته بسیار آسانتر از آنفولانزا است که فاصله وقفه آن فقط چند رورز است. پاسخ دهندگان بهداشت عمومی در مورد شیوع ابولا زمان بسیار بیشتری برای شناسایی و جداسازی موارد قبل از آلوده کردن دیگران دارند." لورن آنچل مایرز، استاد زیست شناسی تلفیقی در UT Austin گفت. "داده ها حاکی از آن است که این ویروس ممکن است مانند آنفولانزا گسترش یابد. این بدان معنی است که برای جلوگیری از تهدید در حال ظهور ، باید سریع و تهاجمی حرکت کنیم."

 

مایرز و تیم وی بیش از 450 مورد گزارش عفونت را از 93 شهر چین مورد بررسی قرار دادند و هنوز هم قوی ترین شواهد را نشان دادند که افراد بدون علائم که ویروس را انتقال دهند ، معروف به انتقال پیش از علائم هستند. براساس این مقاله، بیش از 1 در 10 عفونت از طرف افرادی بود که ویروس داشتند اما هنوز بیمار نبودند.

پیش از این، محققان نسبت به انتقال بدون علامت با coronavirus از عدم اطمینان برخوردار بودند. این شواهد جدید می تواند راهنمایی هایی را برای مسئولان بهداشت عمومی در مورد نحوه مهار شیوع بیماری فراهم کند.

مایرز گفت: "این شواهدی را نشان می دهد که اقدامات کنترلی گسترده ای در سطوح مختلف از جمله انزوا، قرنطینه، تعطیلی مدرسه، محدودیت مسافرت و لغو اجتماعات گسترده ممکن است ضروری باشد."

مایرز خاطرنشان کرد: با صدها مورد جدید که هر روز در سراسر جهان پدیدار می شود ممکن است داده ها با گذشت زمان تصویر متفاوتی ارائه دهند. گزارش های مربوط به عفونت مبتنی بر خاطرات مردم است که در آن کجا رفته اند و با چه کسی ارتباط داشته اند. اگر مقامات بهداشتی به سرعت برای جداسازی بیماران حرکت کنند ممکن است داده ها را نیز کم رنگ کند.

مایرز گفت: "یافته های ما توسط موارد انتقال سکوت و افزایش تعداد پرونده ها در صدها شهر در جهان تأیید شده است." "این به ما می گوید شیوع COVID-19 می تواند نیاز به اقدامات شدید داشته باشد."

 

این تحقیق توسط مؤسسات ملی بهداشت ایالات متحده و بنیاد ملی علوم طبیعی چین انجام شد.

 


کد خبر : 682712050199
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)