جمعه 27 فروردین 1400
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1400 - 11:25:29
برنامه عملیاتی جدید بانک جهانی برای تغییرات اقلیمی

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- بانک جهانی روز جمعه یک برنامه عملیاتی جدید برای تغییر آب و هوایی را اعلام کرد که هدف آن کمک به کشورهای در حال توسعه برای دستیابی به کاهش قابل اندازه گیری انتشار گازهای گلخانه ای و تعهد برای بسیج منابع گسترده برای کمک به کاهش وابستگی به زغال سنگ است.

برنامه عملیاتی جدید بانک جهانی برای تغییرات اقلیمی
به گزارش زیست آنلاین، دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی گفت که عناصر اصلی این طرح روز پنجشنبه به هیئت مدیره بانک ارائه شده و بر ضرورت اقدام فوری تأکید کرد.
 
وی گفت: این بانک طی پنج سال گذشته، 83 میلیارد دلار اعتبار آب و هوایی فراهم کرده که در سال 2020 به 21.4 میلیارد دلار رسیده است. اما در طرح جدید شاهد افزایش این مقدار خواهیم بود.
 
طرح جدید، که اولین بار در روز چهارشنبه توسط رویترز گزارش شد، متعهد به تصمیم گیری در مورد تأمین مالی در راستای تلاش برای محدود کردن گرمایش کره زمین است.
 
مالپاس در بیانیه ای، با تأکید بر لزوم کمک به کشورها برای به حداکثر رساندن تأثیر تأمین مالی برای آب و هوا، با بهبود قابل اندازه گیری در معیشت از طریق سازگاری و کاهش قابل اندازه گیری در انتشار گازهای گلخانه ای گفت: پاسخ های جمعی ما به تغییرات آب و هوایی، فقر و نابرابری، انتخاب های مشخصی برای عصر ما هستند.
 
وی گفت: برای دستیابی به این اهداف، 35 درصد از تامین مالی گروه بانک جهانی، به طور متوسط طی 5 سال آینده، دارای مزایای مشترک آب و هوایی خواهد بود و 50 درصد از بودجه آب و هوایی بانک، از سازگاری و انعطاف پذیری پشتیبانی می کند.
 
این بانک همچنین معیارهای جدیدی اتخاذ خواهد کرد که تمرکز بیشتر در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، سازگاری و انعطاف پذیری را تسهیل کرده و تشخیص آب و هوایی را از طریق گزارش های جدید آب و هوایی و توسعه کشور گسترش می دهد.
 
مالپاس گفت که این بانک از سرمایه گذاری های "دگرگون کننده" در انرژی، سیستم های غذایی، حمل و نقل و تولید حمایت خواهد کرد و حمایت از کشورهایی که قصد دارند از زغال سنگ دور شوند را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.
 
منبع: Reuters

کد خبر : 76257150100
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)