چهارشنبه 04 خرداد 1401
تاریخ انتشار : 21 دی 1400 - 12:23:49
آشنایی با پارک های جیبی برتر(4)
معرفی پالی پارک در نیویورک

پایگاه خبری- تحلیل ایربان-پارک های جیبی (pocket park) که به آن ها مینی پارک نیز گفته می شود واحه های کوچکی در محیط های شهری هستند که معمولا به اندازه یک یا دو قطعه هستند. این فضاهای کوچک معمولا به عنوان پارک های همسایگی طبقه بندی می شوند و می توانند به عنوان فضای بازی، برای صرف غذا یا حتی برای رویدادهای کوچک استفاده شوند.

 

معرفی پالی پارک در نیویورک

افسون علوی- وب سایتland8.com نسبت به معرفی 7 پارک جیبی برتر در جهان اقدام نموده است که در ادامه پارک paley park واقع در مرکز منهتن در نیویورک معرفی می شود.

 

paley park

این پارک در  مساحت 1000متر مربعی، واقعاً یک واحه مینیاتوری در یک جنگل آسمان‌خراش است. رابرت زیون پس از اهدای زمین به عنوان یادبود به پدرش، پارک را طراحی کرد. این پارک در سال 1967 افتتاح شد و هنوز هم شبیه آن زمان است. این فضا بین سه ساختمان قرار دارد و یک دیوار آبی 20 فوتی - که سر و صدای شهر اطراف را از بین می برد - به عنوان نقطه مرکزی   واقع شده است.

دیوارهای پوشیده از پیچک در کنار دیوار آبی قرار دارند و حیاط خانه 17 درخت لیلکی Gleditsia))است. میز و صندلی های فلزی متحرک در تمام فضا پراکنده شده اند. یک بوفه در ورودی، از رهگذران دعوت می‌کند تا وارد شوند و بنشینند تا کمی غذا بخورند _ در حالی که منظره شهر از پشت سر آن ها در بیرون در حرکت است، استراحت می کنند.


منبع : Land8.com/کد خبر : 805111211000
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)