پنج شنبه 06  اردیبهشت 1403
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1400 - 10:56:03
آخرین آمار پاندمی کرونا در جهان

پایگاه خبری تحلیلی ایربان- مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۰۸ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۳۸ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۸۲۰ هزار و ۹۵۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است.

آخرین آمار پاندمی کرونا در جهان

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۴۲ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۷ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۸ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۱.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#

نام کشور

مجموع مبتلایان

مجموع قربانیان

۱

ایالات متحده

۷۹,۲۲۸,۶۲۸

۹۴۲,۰۰۶

۲

هند

۴۲,۵۸۶,۵۴۴

۵۰۸,۰۱۲

۳

برزیل

۲۷,۲۹۱,۵۱۵

۶۳۷,۲۳۲

۴

فرانسه

۲۱,۵۰۳,۶۵۴

۱۳۴,۵۳۶

۵

انگلیس

۱۸,۲۲۰,۵۱۵

۱۵۹,۳۵۱

۶

روسیه

۱۳,۷۳۱,۷۹۴

۳۳۸,۸۱۳

۷

ترکیه

۱۲,۷۴۸,۳۴۱

۸۹,۹۹۴

۸

آلمان

۱۲,۱۲۶,۹۹۱

۱۲۰,۴۱۱

۹

ایتالیا

۱۱,۹۹۱,۱۰۹

۱۵۰,۵۵۵

۱۰

اسپانیا

۱۰,۶۰۴,۲۰۰

۹۵,۹۹۵

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۷۶۱ هزار و ۸۵۵ ابتلا و ۱۳۳ هزار و ۴۳۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، کانادا و پرتغال نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

 


منبع : ایسنا/کد خبر : 807312231100
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)