چهارشنبه 02 فروردین 1402
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1401 - 10:12:00
اولین بخش از اَبَرپروژه نئوم در سال آینده میلادی به بهره‌برداری خواهد رسید

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- استودیو طراحی معماری و طراحی سوپریات (قایق یا کشتی بادبانی که برای تفریح، مسافرت یا مسابقه استفاده می‌شود) ایتالیایی لوکا دینی به تازگی از طرح یک استراحتگاه  مجلل جزیره‌ای در دریای سرخ به عنوان بخشی از اَبَرپروژه نئوم در عربستان سعودی رونمایی کرده است!

اولین بخش از اَبَرپروژه نئوم  در سال آینده میلادی به بهره‌برداری خواهد رسید
پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- تفرجگاه جزیره‌ای ۸۴۰ هزار مترمربعی سینداله (Sindalah) که قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی پذیرای اولین مهمانان خود باشد، اولین منطقه از ۱۰ منطقه‌ای خواهد بود که به عنوان بخشی از توسعه اَبَرپروژه نئوم در شمال شرقی کشور عربستان سعودی تکمیل خواهد شد؛ اَبَرپروژه‌ای که شهر بزرگ لاین را نیز در خود جای خواهد داد!
 
 
شهر لاین که در اوایل سال جاری میلادی رونمایی شد، به عنوان آسمان‌خراشی آینه‌ای به طول ۱۷۰ کیلومتر برای اسکان ۹ میلیون نفر طراحی شده است. البته این شهر پیشنهادی مورد انتقادات گسترده‌ای قرار گرفته است و عده‌ای از کارشاناسان بر این باورند که ادعای پایداری و زیست پذیری این پروژه، ساده لوحانه است!
 
 
اما پروژه سینداله که توسط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به عنوان آینده‌‌ی سفرهای لوکس توصیف شده است، در پیرامون یک مارینای تفریحی و باشگاه قایق‌رانی با ۸۶ اسکله ساخته خواهد شد. لازم به بیان است این جامعه هدف این پروژه بیشتر قایق‌رانان از سراسر نقاط جهان خواهد بود (مقصدی ایده‌آل برای اسکان کشتی‌های لوکس و انواع سوپریات‌های تفریحی (قایق‌های تفریحی))!
 
 
 
باقی فضاهای جزیره نیز با چندین هتل مجلل که در مجموع شامل بیش از ۴۰۰ اتاق و بیش از ۳۰۰ آپارتمان و ویلا خواهد بود، پوشیده خواهد شد. همچنین دو زمین گلف دارای ۹ حفره (زمین‌های گلف بزرگ دارای ۱۸ حفره و زمین‌های گلف کوچک دارای ۹ حفره می‌باشند)، ۳۸ رستوران منحصربه‌فرد و یک باشگاه ساحلی نیز در این جزیره ساخته خواهد شد تا تجربه‌ای بی‌نظیر را برای بازدیدکنندگان در دریای سرخ فراهم کند…
 
پیش‌بینی می‌شود این پروژه به ایجاد ۳ هزار و ۵۰۰ شغل جدید در بخش گردشگری و خدمات مهمان‌نوازی و تفریحی کمک نماید.
 
 
 

منبع : اختصاصی هنر و معماری آبگینه /کد خبر : 809911141201
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)