یکشنبه 28 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 25 اسفند 1392 - 10:34:03
ساخت جاده‌ای در میان زمین‌های کوهستانی استان قزوین!

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: یکی از جاده‌های در دست احداث استان به طول 64.5 کیلومتر از باراجین تا رحیم آباد از جنگل‌ها و زمین‌های طبیعی کوهستانی استان عبور خواهد کرد.

ساخت جاده‌ای در میان زمین‌های کوهستانی استان قزوین!

حمید روزبه در جمع خبرنگاران توضیح داد: قصد داریم با برگزاری جلسات متعدد، کاستی‌های آن را رفع کنیم تا به طبیعت آسیبی نرسد.

 

وی افزود: 1.5 برابر ظرفیت مرتع استان قزوین دام وجود دارد که این مسئله سبب فرسایش خاک می‌شود. تنها 25 درصد از مراتع استان مناسب چَرای دام هستند و در بقیه مراتع گونه‌های گیاهی وجود دارد. استان قزوین در بخش گیاهان دارویی، گونه‌های فراوانی دارد که با اهلی کردن و کشت این گونه‌ها می‌توان از این پتانسیل استفاده کرد.

 

روزبه تصریح کرد: تخریب منابع طبیعی توسط دستگاه‌های اجرایی مهم‌ترین چالش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است که برای جلوگیری از این امر فرهنگ سازی شود.

 

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی قزوین خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع طبیعی در بین دستگاه‌های اجرایی استان جایگاهی ندارد و هرگاه با کمبود زمین در پروژه‌ها مواجه می‌شوند از اداره منابع طبیعی درخواست اهدای زمین می‌کنند. در این راستا مسئولین باید توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم با کمک آن‌ها برای حفاظت منابع طبیعی گام‌های جدی برداشته شود.

 

وی افزود: در طرح مراتع ۲۰ فقره واگذاری صورت گرفته که موجب واگذاری سند اجاره‌ای به آن‌ها شده است ولی گاهی چند بهره بردار وجود دارد که ساماندهی آن‌ها به سختی انجام می‌شود.

 

روزبه بیان کرد: برای کاشت نهال در روز پانزده اسفند، دو منطقه را در نظر گرفته شده است که با همکاری سپاه و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری انجام می‌شود. مردم می‌توانند در پارک الغدیر نهال‌های خود را بکارند.

منبع: معماری نیوز

14اسفند92


کد خبر : 8917251292
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)