پنج شنبه 02 خرداد 1398
تاریخ انتشار : 24 مهر 1396 - 07:43:14
آقای دکتر کلانتری، آیا گوش شنوایی وجود دارد؟
آقای دکتر کلانتری، آیا گوش شنوایی وجود دارد؟

معصومه ریشهری- در همایش ملی بررسی ساختار تشکیلاتی مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست ایران که در دیروز ( ۲۳ مهرماه ) در تالار امام خمینی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران واقع در کرج برگزار شد، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در ابتدای سخنانش انگشت اتهام را بسوی انجمن های علمی کشاند و گفت اگر انجمن های علمی ما دچار رخوت نبودند امروز شاهد بسیاری از معضلات کشور نبودیم. ایشان  همچنین تاکید نمودند که انتظارات ما از انجمن های تخصصی این است  هر زمان که دستگاه های اجرایی و قانون گذار دچار اشتباه شدند انجمن ها با توجه به تخصصشان، اشتباهات را اصلاح کنند اما متاسفانه انجمن ها به دلیل حفظ موقعیتشان ساکت ماندند و کشور را به ورطه ورشکستگی کشاندند که نمونه آن، بحران آب می باشد.

آقای دکتر، حضرتعالی که انگشت اتهامتان را به سوی انجمن ها، اساتید و کارشناسان گرفته اید و می گویید آنان برای حفظ موقعیتشان در برابر اشتباهاتی که  مسولین نادانسته و غیر عمد انجام داده اند سکوت کرده اند، بهتر نیست کمی در این مورد بیاندیشیم که؛

آیا بهتر نبود که پای سخنان اساتید برجسته و دلسوزان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی می نشستید؟

به دلیل مشغله ها و برنامه های احتمالی دیگر، آیا نماینده واجد الشرایطی از طرف شما تاپایان گردهمایی حضور داشت تا شما را از نقطه نظرات کارشناسان و انجمن های تخصصی آگاه کند؟ آنانی که صادقانه شما و دیگر مسیولین را دعوت نمودند تا ضمن بیان معضلات، راهکارهایی در راستای حل این مشکلات ارایه دهند.

آیا این رفتار مسوولان دولتی، نشان از وجود گوش شنوا برای شنیدن نظرات کارشناسان خبره و محققان دارد؟

آقای دکتر، آیا انتظار شنیدن برنامه ها و اقدامات از ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست بجای بیان مشکلات، غیر منطقی است؟

ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست، ما نیک می دانیم که انجمن های علمی و حرفه ای و نیز محققان  و صاحبنظران در این سال ها به صورت کامل نتوانسته اند هشدارها و پیشنهادات کاربردی شان را ارایه نمایند ولی آیا فضا و بستر این امر فراهم بود؟

ازهمه مهم تر، آیا اصلا «گوش شنوا» برای نظرات کارشناسی وجود دارد؟

الان هم دیر نیست؛ شماهم می توانید برای بیان حسن نیت سازمان تحت امرتان و شنیدن صدای تشکل های علمی در هر زمینه ای که خواستید میزگردی را با ایشان برگزار کنید و یا طی فراخوانی نظراتشان را  در موضوع خاصی خواستار شوید. امتحانش ضرر که ندارد حتما مفید فایده خواهد بود.

به امید روزهای بهتر برای محیط زیست مردمان ایران زمین

نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)