سه شنبه 01 خرداد 1397
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1394 - 15:50:19
ارزیابی برترین شهرهای جهان
ارزیابی برترین شهرهای جهان

ایربان- این کتاب نوشته «کریستوفر کندی» با ترجمه شریفه سرگلزائی و مهناز اکبری از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد. 

 
این اثر شامل که توسط جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شده  شامل هفت فصل است، «جایی که خیابان‌ها با طلا فرش شده‌اند»، «نظریه ثروت شهری»، «بازارها»، «مراکز رقابتی مالی»، «رشد اقتصادی، تولید و مصرف»، «قبله اقتصاددانان، زیست‌شناسی اقتصادی است تا پویایی اقتصادی» و «ثروت شهرها» بخش‌های مختلف این کتاب را تشکیل می‌دهند.
 
کریستوفر کندی در کتابش بررسی می‌کند که چگونه وضعیت جغرافیایی، تکنولوژی و به ویژه زیرساخت اقتصادهای شهری به شهرها اجازه می‌دهد تا رشد کرده و از هم پیشی بگیرند. ارزیابی او درباره بررسی‌های موردی از شهرهای بزرگ شامل ونیز، آمستردام، لندن و نیویورک تمرکز بر موقعیت‌های بحرانی مهم در پیشینه‌هایشان را آشکار می‌کند. وی دیدگاه‌هایی از افراد معاصر مثل «جین جاکبوس» و اقتصاددانانی مثل «جان مینارد» را در هم تلفیق می‌کند تا ارتباط مستقیمی را بین کارکرد اکوسیستم‌ها و پایتخت‌های متمول ترسیم کند. ارزیابی برترین شهرهای جهان تصویر روشنی را برای اقتصادهای شهری عرضه می‌کند که منجر به تغییر روش تصور شهرها می‌شود. 
 
در بخش‌هایی از مقدمه مترجمان کتاب آمده است: «اهمیت کتاب کریستوفر کندی در دو نکته خلاصه می‌شود: نخست این‌که سعی شده است به تمامی تئوری‌های موجود درباره ثروت شهرها و شهرهای بزرگ جهانی بپردازد. دوم این‌که مفاهیم پیچیده اقتصادی و نقش عامل اقتصاد و ثروت شهرها در رشد و توسعه آن‌ها را به بیانی بسیار شیوا، ساده و قابل فهم بیان کرده که این نوع نگارش در فهم آسان محتوای پیچیده آن بسیار حائز اهمیت است. از این رو مترجمان، این کتاب را به عنوان منبعی دارای ارزش علمی بسیار به دانشجویان، محققان و علاقه‌مندان به مباحث اقتصاد شهری در مقطع لیسانس رشته‌های جغرافیا، اقتصاد، برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای و سایر رشته‌های مرتبط توصیه می‌کنند.» 
 
کتاب «ارزیابی برترین شهرهای جهان؛ ثروت شهری و رشد اقتصادی» با شمارگان یک‌هزار نسخه، 282 صفحه و بهای هفت هزار تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شده است.
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)