سه شنبه 03  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1394 - 10:11:38
«آب پنهان» نگاهی متفاوت به گران بهاترین دارایی زمین
 «آب پنهان» نگاهی متفاوت به گران بهاترین دارایی زمین
آب پنهان به تشریح استفاده های مختلف از آب در فعالیت های انسانی می پردازد؛ استفاده ای که معمولا از دید انسان پنهان می ماند. معمولا این استفاده ها از آب با عنوان «آب مجازی» شناخته می شود که به نظر می رسد عبارت «آب پنهان» برای آن صحیح تر است. 
 
در توضیح «آب پنهان» آمده است: «این کتاب نگاهی نو و تکان دهنده به موضوع آب ارائه می دهد. واقعیت این است که ما انسان ها درکی از ارزش واقعی آب نداریم و امروز، در نقطه ای از رابطه مان با منابع آبی عظیم، اما محدود طبیعت، قرار گرفته ایم که دیگر نمی توانیم نسبت به این موضوع بی اعتنا باشیم. تا امروز، مصرف بیش از حد و فقدان مدیریت آب، اثری بسیار جدی بر این منابع و خدمات حیاتی شان داشته است. ما در این موضوع بسیار ناآگاهیم. بیشتر ما کمترین اطلاعی از میزان آبی که روزانه مصرف می کنیم نداریم. در آغاز قرن بیستم، زمانی که جمعیت جهان یک میلیارد نفر بود، نادیده گرفتن این موضوع چندان اهمیتی نداشت. مقدار آب به نسبت جمعیت آن قدر بود که نامحدود به نظر می رسید. اما این تصور واقعیت ندارد و امروز، در جهانی با هفت میلیارد نفر جمعیت، کم آبی نه تنها یک احتمال نیست، بلکه بحرانی بسیار جدی است.» 
 
آب پنهان دارای سه فصل است که شاید مهمترین فصل آن، «آب و کشاورزی یارانه ای در جوامع صنعتی» است. این فصل به مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی و تهیه غذا می پردازد. در این فصل استفاده از آب در بخش کشاورزی سه کشور صنعتی ایالات متحده امریکا، انگلستان و اسپانیا مورد مطالعه موردی قرار می گیرند. 
 
«آب پنهان» در 207 صفحه به تعداد 1100 نسخه با قیمت 16 هزار تومان توسط «نشر مثلث» منتشر شده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به کتابفروشی های سراسر کشور مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 88996480 (نشر مثلث) تماس حاصل کنند.//
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)