سه شنبه 03  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 - 13:31:41
جامعه شناسی محیط زیست
جامعه شناسی محیط زیست
کتاب «جامعه شناسی محیط زیست» به نویسندگی شهروز فروتن کیا و عبدالرضا نواح منتشر شد.
 
در مقدمه این کتاب که توسط انتشارات جامعه شناسان در اردیبهشت ۱۳۹۵ منتشر شده است، آمده است: جامعه شناسی محیط زیست عمدتا به بررسی علمی رابطه جامعه مدرن با بحرانها و مسائل محیط زیست می پردازد و به عنوان شاخه ای از جامعه شناسی به بررسی اشکال مختلف تعامل میان جامعه انسانی و محیط زیست پرداخته و در این میان بیشتر بر ابعاد اجتماعی پیرامون محیط های طبیعی و بشرساخته متمرکز است. با افزایش نقش محیط زیست در زندگی اجتماعی و ضرورت شناخت علمی ابعاد گوناگون ارتباط جامعه و محیط زیست، جامعه شناسی محیط زیست به سرعت به یک عنوان درسی تبدیل شد و اکنون بیش از سه دهه است که درس جامعه شناسی محیط زیست در مراکز آموزش عالی دانشگاههای جهان تدریس می شود و دانشجویان رشته های مختلف علوم اجتماعی در همان دوره لیسانس با اصول و مبانی جامعه شناسی محیط زیست آشنا می شوند.
 
به اعتقاد نویسندگان؛ این کتاب اولین کتاب تالیفی جامعه شناسی محیط زیست در ایران است و روند شکل گیری و پیدایش حوزه جامعه شناسی محیط زیست، نظریات گوناگون و نیز موضوعات تخصصی آنرا در پنج فصل معرفی و بررسی می کند.
 
این کتاب اولین کتاب تالیفی جامعه شناسی محیط زیست در ایران است و روند شکل گیری و پیدایش حوزه جامعه شناسی محیط زیست، نظریات گوناگون و نیز موضوعات تخصصی آنرا در پنج فصل معرفی و بررسی می کند.
 
خاستگاه جامعه شناسی محیط زیست، محیط زیست و نظریه اجتماعی، جنبش های زیست محیطی، رفتار زیست محیطی، گفتمانهای توسعه، پساتوسعه و محیط زیست عناوین فصل های این کتاب است.//
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)