شنبه 27 مرداد 1397
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 - 13:44:25
سلامت در جمهوری اسلامی ایران
سلامت در جمهوری اسلامی ایران
این کتاب به مجموعه تحولات رخ داده در زمینه سلامت اشاره دارد که ویرایش اول آن در سال 1375 به چاپ رسیده است و پس از بازبینی و  به روز رسانی  آنچه که در حدود 35 سال در حوزه سلامت در جمهوری اسلامی ایران انجام شده است، اکنون چاپ دوم آن به پایان رسیده است.
 
دکتر باقر لاریجانی، رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس گروه آموزش فرهنگستان علوم پزشکی در این باره اظهار کرد: این کتاب مرجع بسیار خوبی جهت استفاده در بحث و نقد  برای دوستانی ست که در زمینه آموزش پزشکی، سلامت و تحقیقات پزشکی به صورت کلان فعالیت می کنند و به دلیل اهمیت این سمینار تصمیم گرفته شد تا در این مراسم از این کتاب رونمایی شود.
 
وی همچنین در خصوص مهم ترین عناوین به کار برده شده در این کتاب یادآورشد: کتاب "سلامت در جمهوری اسلامی ایران"  به مهم ترین اقداماتی که در حوزه سلامت در کشور انجام شده است اشاره دارد، چالش ها در بعضی موارد به روز رسانی شده و افق های آینده در زمینه حل این چالش ها مد نظر قرار گرفته است. همچنین به حیطه های مسئولیت گروه پزشکی همچون آموزش، پژوهش، ارائه خدمات و برخی از مسائل مرتبط با آن مثل اخلاق پزشکی، تاریخ پزشکی و دیگر مسائل اشاره شده است.
 
دکتر لاریجانی همچنین در پایان از استفاده  این کتاب در زمینه حل یکی از مهم ترین چالش های پزشکی همچون آموزش پزشکی اشاره کرد و افزود: در این کتاب به بحث آموزش پزشکی به صورت مفصل پرداخته شده است، بحث های کلان در آموزش پزشکی در این کتاب مورد بحث و نقد قرار گرفته اند و بسیاری از فعالیت های حوزه آموزش پزشکی در دسترس است و امید است استفاده از این کتاب بتواند راهگشای خوبی در زمینه حل چالش های آموزش پزشکی در کشورمان باشد.//
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)