سه شنبه 03  اردیبهشت 1398
تاریخ انتشار : 04 مرداد 1396 - 15:10:40
طبیعت و کودک خردسال؛ راهنمای عمل مدارس طبیعت
 طبیعت و کودک خردسال؛ راهنمای عمل مدارس طبیعت
 کتاب «طبیعت و کودک خردسال؛ راهنمای عمل مدارس طبیعت» ترجمه عبدالحسین وهاب زاده منتشر شد.
 
این مجلد با عنوان اصلی Nature and young children : encouraging creative play and learning in natural environments,2nd ed. C 2012‬‬
 
توسط رات ویلسون در سال ۲۰۱۲ به رشته تحریر درآمده بود.
 
این کتاب به موضوع های مختلفی هم‌چون باغبانی با کودکان خردسال، فراهم کردن امکان دسترسی به طبیعت برای کودکان با نیازهای ویژه و تفاوت‌های فرهنگی در ارتباط با طبیعت پرداخته است و اهمیت بازی در طبیعت را در رشد همه جانبه کودکان آشکار می‌‎سازد.
 
کتاب دربرگیرنده  هشت فصل است که نویسنده در فصل اول با استفاده از پژوهش‌ها و نظریات نشان می‌دهد که چرا کودکان نیازمند آن هستند که زمان‌هایی را در محیط بیرون صرف کنند و فرصت‌هایی برای هم‌کنشی با محیط‌های طبیعی داشته باشند. در فصل دوم ایده‌ها و رهنمودهایی مربوط به طراحی فضاهای بازی بیرون کودکان مورد بحث قرار می‌گیرد. چگونگی آوردن اجزایی از محیط طبیعی بیرون به فضاهای کلاسی و آموزشی در فصل سوم آورده شده است. فصل چهارم  به نقش بزرگسالان در یادگیری‌های کودکان در محیط طبیعی بیرونی اختصاص یافته است. در فصل پنجم چگونگی تاثیر بازی‌های خلاق در محیط طبیعی بر رشد همه جانبه‌ی کودک در عرصه‌های مختلف رشد (سازشی، زیباشناختی، اجتماعی، شناختی، هیجانی و جسمانی) مورد بحث قرار می‌گیرد. در فصل ششم به تاثیر مثبت در آمیختن با طبیعت بر یادگیری ادبیات، علوم، ریاضیات، مطالعات اجتماعی، هنر و موسیقی می‌پردازد.

کتاب مذکور برای تمامی معلمان و والدین توصیه می شود.

نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)