شنبه 26 مرداد 1398
تاریخ انتشار : 04 خرداد 1397 - 18:28:16
کتاب انگیزه: راهکاری نو برای خلق دنیایی نو
کتاب انگیزه: راهکاری نو برای خلق دنیایی نو

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- این کتاب توسط دانیل اچ. پینک  به نگارش درآمد که خانم مرجان فرجی آن را ترجمه کرد و در سال ۱۳۹۶ در ۳۴۴ صفحه منتشر گردید.

 دنیل اچ پینک در «کتاب انگیزه: راهکاری نو برای خلق دنیایی نو» که کتاب کاملا نوینی است می‌گوید: «راز عملکرد بالا و رضایت در دنیای امروز در این است که انسان‌ها نیاز دارند زندگی خود را کنترل کنند،‌ چیزهای جدید یاد بگیرند و خلق کنند و در زندگی خود و در دنیا موفق‌تر باشند.» او نشان می‌دهد که اگر‌چه روش هویج و چماق در قرن بیستم خیلی موفق بود، ولی درحال‌حاضر روش اشتباهی برای انگیزه دادن به افراد است. در کتاب «انگیزه» او سه عامل را برای انگیزه‌ی واقعی معرفی می‌کند:

• استقلال: تمایل برای کنترل زندگی خود.

• مهارت: علاقه برای پیداکردن مهارت بیشتر و بیشتر در کاری که دوست داریم.

• هدف: تمایل برای انجام کاری که به چیزی بزرگ‌تر از خودمان ختم می‌شود.

این کتاب پر از ایده‌های جدید است؛ کتابی که ایده‌ی شما را کاملا تغییر می‌دهد و زندگی شما را زیرورو می‌کند.

همچنین این کتاب به مدیران یاد می‌دهد که چطور باید با افرادی که در بخش‌های مختلف کسب‌وکار آنها کار می‌کنند، رفتاری متفاوت داشته باشند. او افراد شاغل در بخش‌های مختلف را از هم جدا می‌کند و یکی‌یکی نشان می‌دهد که چطور می‌توان به هرکدام از آنها انگیزه داد. او در این کتاب خاطرنشان می‌کند بین علم امروزه و تجارت فاصله‌ی زیادی وجود دارد. این فاصله به‌معنای فرصت رشد هم هست. پس اگر می‌خواهید از دیگران جلوتر بیفتید و سریع‌تر بیشرفت کنید، فاصله‌ی خود را با علم روز کمتروکمتر کنید

 
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)