تاریخ انتشار : 15 خرداد 1401 - 18:41:26
شعار روز جهانی محیط زیست در ۲۰۲۲:
"زندگی پایدار در هماهنگی با طبیعت"

پایگاه خبری - تحلیلی ایربان، هر ساله "روز جهانی محیط زیست" در تاریخ پنج ژوئن به منظور یادآوری اهمیت "طبیعت" به مردم دنیا گرامی داشته می شود.

به گزارش ایسنا، این روز جهانی توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) رهبری شده و از سال ۱۹۷۳ میلادی نیز هر ساله گرامی داشته می شود.

زمینی که روی آن زندگی می‌کنیم را می‌توان همچون بستری امن و سخاوتمند دانست که حیات را در این سیاره سالم نگه داشته و همچنین نقش مهمی در حفظ سلامت تمام موجودات زنده ایفا می‌کند. همچنین غذا، سرپناه و هوا برای موجودات زنده فراهم کرده و تمام نیازهای انسان را برآورده می کند. به همین ترتیب محیط زیست تعادل اکولوژیکی روی زمین را نیز حفظ می کند.

در این روز هر ساله دولت ها و شهروندان عادی تلاش‌های خود را پیرامون یک موضوع خاص زیست محیطی و به منظور ایجاد آگاهی بیشتر درباره آن، متمرکز می کنند.

روز جهانی محیط زیست یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه است که توسط سازمان ملل متحد (UN) برای ایجاد آگاهی در مورد اهمیت طبیعت و فضای سبز گرامی داشته می شود.

همچنین مجمع سازمان ملل متحد روز جهانی محیط زیست را برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی تعیین کرد و در سال ۱۹۷۴ میلادی این روز با شعار "تنها یک زمین" گرامی داشته شد.

امسال نیز مراسم روز جهانی محیط زیست به میزبانی سوئد برگزار می شود و عبارت "تنها یک زمین"، شعار کمپینی است با تمرکز بر "زندگی پایدار در هماهنگی با طبیعت" به راه افتاده است.

به گزارش ایندیا تودی، روز جهانی محیط زیست فرصتی است تا به این فکر کنیم که چگونه بخشی از طبیعت هستیم و چقدر برای بقا به آن وابسته هستیم.

انتهای پیام